KONST / Litografier / Färglitografier 13614001
nr 1361 4001
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografier, 3 st. Signerade, numrerade 2//99,12/99 respektive 39/99, daterade 1972. Oramade lösa blad, 74x58 cm respektive 53x70 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 23 november 2020
kl 18:08:20
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt